Żyjemy w dobie coraz bardziej zaawansowanych technologicznie smartfonów, przez co zaczynamy mieć coraz większe problemy z kupnem nowego telefonu. Kiedyś proces wyboru i kupna był o wiele prostszy, ponieważ po pierwsze – na rynku było znacznie mniej modeli, niż obecnie, a po drugie – telefon służył nam głównie do prowadzenia rozmów głosowych i wysyłania wiadomości tekstowych.
Dzisiaj, smartfon to prawdziwy kombajn multimedialny, który mamy pod ręką przez dwadzieścia cztery godziny na dobę i którego używamy do mnóstwa zadań w ciągu dnia. Rano przeglądamy internet, aby dowiedzieć się najświeższych wiadomości, odwiedzamy portale społecznościowe, w ciągu dnia, kiedy mamy chwilę przerwy lub nudzimy się, sięgamy po telefon, by pograć na nim w ulubioną grę, nawet kiedy idziemy na zakupy, wkładamy słuchawki w uszy, a smartfon służy nam jako odtwarzacz muzyczny.
Tuż przed snem także jesteśmy zapatrzeni w ekran naszego inteligentnego urządzenia, oglądając najczęściej różnego rodzaju wideo lub filmy. Trudno zatem nie zauważyć, że sposób, w jaki korzystamy z telefonu, zmienił się drastycznie w ciągu kilkunastu ostatnich lat. Zmieniliśmy się także my, nasze przyzwyczajenia, być może również nasze upodobania pod wieloma względami, dlatego każdy z nas używa też telefonu w sposób bardzo indywidualny, konkretny, nakierowany na specyficzne działania. Niektórzy pewnie wciąż traktują smartfony jako urządzenia służące do komunikacji z innymi, dlatego podczas poszukiwań nowego modelu szukają takiego o jak najlepszej antenie. Inni stawiają właśnie na konsumpcję treści, stąd najważniejszą cechą urządzenia będzie dla nich dobry, duży wyświetlacz. Ci, którzy potrafią godzinami grać na telefonie – zdecydowanie szukają najlepszego procesora dostępnego w smartfonie…
Wymieniać można by tak jeszcze długo.
Istnieje jednak wspólny mianownik dla wszystkich osób posiadających smartfony, bez względu na to, do jakich zastosowań głównie go wykorzystują. Chodzi o baterię w urządzeniu. Każdy użytkownik pragnie jak najpojemniejszej baterii, która pozwoli na długi czas pracy urządzenia po jego naładowaniu. Dawne telefony rozpieściły nas pod tym względem i przyzwyczaiły do tego, że mogliśmy ładować telefon raz na kilka dni i nie martwić się o to, że ten rozładuje się w najmniej oczekiwanym momencie. Dzisiaj jest jednak zupełnie inaczej. Często smartfony nie wytrzymują nawet doby po naładowaniu, a w nas wzbiera frustracja, że każdego wieczora musimy szukać ładowarki, by po raz kolejny dostarczyć smartfonowi nieco energii. Jest jednak kilka sposobów na zmianę tego stanu rzeczy.
Czasami wystarczy coś tak prostego, jak własnoręczna optymalizacja systemu, która wydłuży czas pracy baterii.
Możemy także postawić na kupno powerbanku, który będzie ratunkiem dla baterii w ciągu dnia, lub kiedy nie będziemy mieli dostępu do ładowarki. Wystarczy popytać znajomych, jak wybrać powerbank, jakie modele używają oni sami, co nam zaproponują? Jeśli nikt w naszym najbliższym otoczeniu nie posiada powerbanka, te same pytania możemy zadać ekspertowi w najbliższym sklepie z elektroniką. Sprzedawcy bowiem bardzo chętnie pomogą nam w wyborze nie tylko samego smartfona o jak największej baterii, ale także mogą polecić dobrze spełniające swe działanie powerbanki. Oczywiście, najlepiej wybierać te o najwyższej pojemności, ale jeśli poszukujemy czegoś, co po prostu da naszemu telefonowi niewielki zastrzyk energii w ciągu dnia, to nie musimy od razu wydawać dużych kwot na powerbank o kosmicznej wręcz pojemności.