Operacja nosa, czyli wszystko, co powinieneś wiedzieć przed zabiegiem

Written by

Osoby poszukujące w sieci informacji o operacjach nosa, często zachwycają się zdjęciami pacjentów przed i po zabiegu. Kto może zdecydować się na zabieg korygujący nos? Kto wykonuje najlepiej operacje nosa? Jak przebiega korekta nosa? Zapraszamy do lektury.

Jak otoczenie ocenia nas po… nosie?

Lubimy myśleć o sobie, że podejmujemy decyzje w sposób wyważony i logiczny. Na podstawie szeregu danych i na skutek przemyśleń oraz zebranych doświadczeń. Prawda jest jednak bardziej złożona.

Oceniamy się nawzajem również na podstawie wrażeń niewerbalnych, takich jak gesty, mowa ciała, tembr głosu, spojrzenie oraz wygląd.

Patrząc na rozmówcę nieświadomie szukamy na jego twarzy proporcji i regularności. To mimowolne, instynktowne działanie pozwalające naszym przodkom znaleźć najlepszego partnera seksualnego lub ocenić niebezpieczeństwo.

Jeśli jakiś element twarzy rozmówcy wyraźnie odbiega od symetrii, której poszukuje nasze oko, to momentalnie zauważamy to i wyłapujemy.

Wiedząc o tym mechanizmie pragniemy, by nasza twarz widziana przez nas w lustrze, była jak najbardziej harmonijna.

Niestety, natura i geny obdarzają nas urodą w różny sposób. Jeśli nos odziedziczony po przodkach jest zbyt długi, gruby, garbaty, spłaszczony, zagięty czy zdeformowany, osoba, która go nosi może mieć z tego powodu gorsze samopoczucie i niższą samoocenę.

Nos stanowi centralny punkt na twarzy, buduje jej oś i wyznacza proporcje. Ponadto kształt i wielkość organu powonienia przez wieki łączona była z cechami charakteru właściciela. Najczęściej bezpodstawnie.

Zagięty, haczykowaty nos Baby Jagi, długi Pinokia, garbaty, złamany piratów, rozbójników i zabijaków, smukły i cienki – arystokratów. Orle nosy przywódców, dumne profile monarchów i zadarte, zaczepne noski zawadiaków, oszustów i kokietek – można by bez końca wymieniać przymiotniki łączące osobowość z nosem.

Jedno jest faktem: nos to główny bohater twarzy.

Rhinoplastyka – jak wybrać najlepszego lekarza?

Współczesna medycyna plastyczna oferuje pacjentom niezadowolonym z wyglądu własnego nosa, zabieg rhinoplastyki.

W zależności od indywidualnych potrzeb, nos w trakcie operacji można wyprostować, usunąć garbek, lekko zadrzeć, skorygować nozdrza, zmniejszyć, uzupełnić tkankę. Mężczyźni przeważnie zgłaszają się z powodu deformacji po wypadku czy urazie, a panie głównie z powodów estetycznych.

Zabiegi rhinoplastyki przeprowadzane są w klinikach medycyny plastycznej, przez certyfikowanych chirurgów. Przed dokonaniem wyboru kliniki i lekarza, warto poświęcić czas na rozeznanie w rynku chirurgii plastycznej.

Bardzo ważnym argumentem w podjęciu decyzji jest opinia innych pacjentów, lecz przede wszystkim należy szukać informacji  w sieci o zdobytym przez lekarza doświadczeniu popartym bogatą edukacją zawodową jak specjalizująca się w korekcji nosa doktor Monika Grzesiak http://klinikagrzesiak.pl/plastyka-nosa/ . Dane takie powinny być powszechnie dostępne dla pacjentów na stronach internetowych klinik lub własnych witrynach lekarzy.

Najlepsi lekarze mają bogate doświadczenie zawodowe i szeroki wachlarz certyfikatów oraz dyplomów podnoszących ich kwalifikacje i świadczących o ambicji oraz pracowitości. Najczęściej również są to osoby w średnim wieku, gdyż droga do perfekcji zawodowej w profesji chirurgów plastycznych jest bardzo długa.

Przygotowanie do operacji nosa

Na pierwszym spotkaniu konsultacyjnym w klinice można zadać lekarzowi wszystkie dręczące pytania, a chirurg ma obowiązek odpowiedzieć i rozwiać wątpliwości. Odpowiedzialny specjalista uprzedzi o możliwych konsekwencjach, potencjalnych zagrożeniach i zaleceniach pooperacyjnych.

Ponadto, jeśli pacjent jest już zdecydowany na zabieg, powinien dostać od lekarza listę badań do wykonania przed operacją.

Do niezbędnych badań przed operacją nosa należy:

  • grupa krwi
  • morfologia
  • OB.
  • elektrolity w surowicy: Na, Mg, Cl, K
  • wskaźnik krzepliwości krwi
  • szczepienia ochronne

Jak przebiega operacja nosa

Zabieg korekty nosa odbywa się w znieczuleniu ogólnym. W operacji asystuje chirurgowi lekarz anestezjolog, a również często laryngolog.

Chirurg dokonuje nacięć w wewnętrznej lub zewnętrznej części nosa, by odsłonić tkanki chrzęstne i kostne. Następnie modeluje nos w celu uzyskania oczekiwanego wyglądu. W przewody nosowe wkłada setony, które mają usztywnić konstrukcję nosa od wewnątrz, a potem zszywa skórę cienkimi nićmi. Na zewnętrzną część nosa nakładany jest opatrunek usztywniający.

Operacja nosa trwa od jednej do dwóch godzin, w zależności od stopnia trudności zabiegu.

Po zabiegu pacjent jest przeważnie pozostawiany na obserwacji przez jedną dobę. Rekonwalescencja po operacji nosa trwa od 7 do 10 dni. W tym czasie pacjent jest proszony, by unikał wysiłku fizycznego, urazów nosa oraz pikantnych potraw.

Article Categories:
Uroda

Dodaj komentarz